Projekty

W tym roku udało nam się zrealizować projekt Kreatywnie i Zielono, cykl 10 warsztatów dla dzieci i młodzieży, łączący różne przestrzenie: artystyczne (zajęcia z artystą plastykiem), sportowe (zajęcia jeździeckie i ogólnorozwojowe), kulinarne (z użyciem zdrowych produktów, zielonej kuchni), survivalowe ( przygodowo-terenowe zajęcia w terenie). Uczestniczyło w nich ok. 200 osób! Serdecznie dziękujemy! Warsztaty realizowane były ze środków własnych Stowarzyszenia oraz przy wsparciu Zaczarowane Wzgórze s.c.

 

 

 

Wspomnienie jesiennych działań naszego stowarzyszenia i stajni Zaczarowane Wzgórze czyli warsztaty rozwojowe z końmi „Moje JA metodą Horse Assisted Education”.

Warsztaty odbyły się chyba w ostatni piękny dzień tej jesieni ………

Grupa niewątpliwie była dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie inspiracją do dalszej pracy. Znaczną jej część stanowili psychoterapeuci i psychiatrzy, którzy chcieli poznać i doświadczyć metodę HAE. Nasi końscy trenerzy po raz kolejny otworzyli nowe perspektywy, pokazali że mogą być pomocni także w ich zawodowej pracy z pacjentami.

Z nadzieją, że wykorzystacie doświadczenie zdobyte podczas warsztatów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Życzymy powodzenia Bożena & Magda

Poniżej kilka słów podsumowania jakie otrzymałyśmy od uczestników po przeprowadzonym szkoleniu:

Człowiek to tajemnica, człowiek to cud. Osoba ludzka jest kimś jedynym, niepowtarzalnym. Ta metoda pozwala tajemnice jaką jest osoba zagłębić, odkrywać . A przede wszystkim pozwala odkrywać człowiekowi, że jest cudem. Pozwala odkrywać, że drugi człowiek tez jest cudem.”

Joachim

Na wielu szkoleniach i warsztatach wykonuje się różne ćwiczenia w grupach ludzi. Jednak są to zawsze warunki sztuczne.

W koniach brak jest sztuczności. Konie są prawdziwe. Dzięki temu emocje i przemyślenia oraz wnioski z takich ćwiczeń też są prawdziwe.

Rzeczy, które się tu dzieją… Warto tego doświadczyć.”

Jarosław Sprysz

Bardzo ciekawe doświadczenie. Obcowanie ze zwierzętami pozwala poznać siebie w relacjach z innymi ludźmi. Z pewnością wykorzystam to w pracy zawodowej jak i w życiu prywatnym. Osiem godzin minęło błyskawicznie.”

Renata Strój

Terapeuta Uzależnień

Kiedy jechałam na ten warsztat, myślałam sobie , jak praca z koniem może mi pomóc w mojej pracy i w relacjach międzyludzkich. Po zakończeniu mogę z czystym sumieniem polecić ten warsztat. Wyjeżdżam z tego zaczarowanego miejsca szczęśliwa z uśmiechem na twarzy oraz z mega dużą ilością przemyśleń i podpowiedzi , jak sobie radzić w codziennym życiu.”

Edyta Pawelec-Zadara

Psychiatra

Przed warsztatami zastanawiałam się jak można przenieść relacje z końmi na relacje międzyludzkie?

Po warsztatach mogę powiedzieć, że tak, można. Odkryłam ogrom rzeczy, informacji o sobie. O tym jak wchodzę i rozwijam relacje. Co jest mocną stroną, a co jeszcze mogę poprawić.

A to i tak pewnie dopiero tylko kawałek siebie, który można odkryć dzięki tej metodzie.”

Robert

Lektor angielskiego

Student Psychologii

Zaciekawiona metodą zaryzykowałam kontakt z końmi, mimo własnych lęków. Spędziłam czas na doświadczaniu siebie, swoich umiejętności i słabości. Czas, który wzbogacił mnie jako terapeutę. Warto znaleźć czas dla SIEBIE aby wzbogacić się jako człowiek- dlatego polecam ten warsztat.

Monika Wojtas

Specjalista psychoterapii uzależnień